Anasayfa » Bursa Eczacı Odası

Bursa Eczacı Odası

Rekor talep var, ilaç yok!

Grip salgını sebebiyle yoğun talebin yaşandığı son günlerde, grip ilaçlarına eczanelerden ulaşmak mümkün değil. Oseltamivir etken maddesi ile üretilen Tamiflu ve Oseflu almak için eczanelere giden vatandaşlar ilaçların olmadığını görünce, eli boş dönüyor. Bazı uzmanlar gribin bu derece yayılmasında bu ilaçların ilaçların piyasada bulunmamasının etkili olduğunu iddia ediyor. Grip ilaçlarının da eczanelerde bulunamama sebebinin fiyat uçurumu olduğunu söyleyen Bursa Eczacı ... Devamını Oku »

Medula Provizyon Sistemi’ndeki Satış Hasılatı Bilgileri Hakkında

Meslektaşlarımızın 31 Mart 2013 saat 23:59′a a kadar Medula Provizyon Sistemi’ndeki bilgi güncelleme ekranına Muhasebecileri/Mali müşavirlerinin doldurduğu Ek-3/B formundaki 2012 yılına ait KDV hariç satış hasılatı bilgilerini girmeleri, 12 Nisan 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar da Vergi Dairesi tarafından onaylanmış Ek-3/B formlarının asıllarını  Odamıza ulaştırmaları önemle rica olunur. Belgeler tarafımızca SGK’ya iletilecektir. Ek-3/B formu için tıklayınız Devamını Oku »

Eczacılar Sıkıntılı

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 10 Ocak günü yayınlanan ve 18 Ocak Cuma günü yürürlüğe giren Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) değişikliği eczacıların tepkisine yol açtı. Yeni uygulamalarla birlikte personel gideri kadar ilaç kesinti bedeli ödeyen eczacılar kalıcı çözüm bekliyor. SGK’nın ilaç ve eczacılık alanındaki politikalarını eleştiren Bursa Eczacı Odası Başkanı Kubilay Aydın, Sağlık Uygulama Tebliği’ndeki değişikliğin ardından ortaya çıkan ve her ilaçta ... Devamını Oku »

Başkanımız Ecz.Kubilay Aydın’ın Bursa ’da Bugün’de Yayınlanan Röportajı

Başkanımız Ecz.Kubilay Aydın 30 Ocak 2013 tarihinde Bursa’da Bugün’e sağlık ve ilaç sektöründe yaşanan sıkıntılar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. “İLAÇ DEĞİL ECZACILIK HİZMETİ UCUZLADI” 30 yıldan buyana eczacı olduğunu belirten Aydın, “2012 yılı eczacılar olarak yaşadığımız en kötü yıl oldu. Bunun nedeni dünyada yaşanan küresel olayların bizdeki etkileridir. Dünyada sosyal devletlerin küçülmesi, devletlerin gelirlerinin küçülmesi, tüketim şartlarının hızlandırılmasıdır. Bizde ... Devamını Oku »